طراحی کابین آسانسور

طراحی کابین آسانسور

از ان جایی که کابین اسانسور یکی از از اصل ترین ومهمترین بخش های اسانسور می باشد بنابرین طراحی کابین اسانسور از لحاظ شکل ظاهری و زیبایی و همچنین از لحاظ امنیت برای حفظ جان مسافران بسیار اهمیت دارد . به همین منظور دیواره وسقف وکف وقاب وکفشکهای کابین باید از موادی ساخته شوند که هم مقاوم باشند هم زیبایی داشته باشند.

کابین ها در طرح ها و انواع مختلفی بسته به سلیقه مشتری ساخته می شوند که می تواند شامل طرح تمام استیل لوکس یا ام دی اف استیل ویا تزیینات فرمیکا استیل ، طرح شیشه ای یا پانارما و با کف های پارکت یا سنگ یا سه بعدی می باشند که طرح کف سه بعدی برای اولین بار توسط شرکت سام صنعت تاوریژتبریز در ایران اجرا شد .

بنابرین ابتکار شرکت ها یا کارگاه های تولید کابین در زیبایی و توسعه صنعت اسانسور موثر واقع می شود .

بنابرین در طراحی دیواره داخلی اسانسور می توان از روکش های استیل یا چوبی یا ورق روغنی ویا همچنین از پنل های نوری نازک با طرح های متفاوت وطرح های اینه ای استفاده کرد که سلایق مشتری ومصرف کنندگان در این امر متفاوت است .

علاوه بر این ها در ططراحی داخلی کابین باید رنگ و نوع و طرح دکمه هایی که داخل کابین نصب میشوند و همچنین نوع سیستم ، نور پردازی و دستگیره داخل اسانسور ، نوع سقف و کف اسانسور را نیز در نظر گرفت .